Автор Тема: МНИМА БРЕМЕННОСТ  (Прочетена 4359 пъти)

petia_05

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
МНИМА БРЕМЕННОСТ
« -: 13 Април, 2010, 12:44:44 pm »
Здравейте!
Пускам темата тук, тъй като не намирам друго подходящо място
Имам ягдтериер на 11 месеца и след оклко месец след първото си разгонване, започна да събира кърма и да й се издуват цицките. Лекарят каза фалшива бременност - глад  и компреси от смрадлика.След 5 дена глад, горката се беше пощурила вече, а резултат - никакъв.Още по-зле - сега като я пипам, като че ли е тръгнала и мастит да прави , на малки бучки е цялата.Знам , че направи ли веднъж  такъв номер с фалшивата бременност, после трябвало да се кастрира...
 Някой препатил? Съвет!:unsure:

треньор

• Full Member
  • Публикации: 129
    • Профил
Отг: МНИМА БРЕМЕННОСТ
« Отговор #1 -: 14 Април, 2010, 06:16:25 pm »
Колега, добре си се посъветвал с ветеринар, не ме разбирай погрешно , но потърси още информация за тази т.нар. мнима  бременност. не само Интернет
От написаното от теб неразбрах кучката покрита ли е от мъжки- т.е. имало ли е заплождане. Пишеш месец след първото си разгонване започна да събира кърма, но не става ясно дали е имало скачка.

petia_05

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: 15 Април, 2010, 09:10:05 am »
Не е пускана вобще. Няма начин как да е станала скачка. А от  както пуснах темата я водих още веднъж при вет., който потвърди мастит в начална форма. Антибиотик и мазане с йод и глицерин за сега, пък ще видим.
 А относно мнимата бременност е  много често срещана, особено когато има друга кучка с малки наоколо (както е и при мен).Инстинктивно се събужда желание у кучето да има свои, и започва да произвежда хормони като за бременност.:)
 А това, което нито ветеринар може да ми каже,пък и като гледам и тук няма много колеги с такъв опит точно, е дали тва нещо обикновенно се повтаря и потретя след време и налага ли се кастрация?

треньор

• Full Member
  • Публикации: 129
    • Профил
« Отговор #3 -: 16 Април, 2010, 01:45:22 pm »
Не е задължително щом веднъж е направила фалшива бременност това да се повтори или пък да остане за винаги за да се налага кастрация.Има и лично познавам доста хора, притежаващи женски кучета / на една от моите се случи същото но само веднъж/ които в един или друг период са имали фалшива бременност и след това при следващото разгонване това явление не се е проявило. Така че не бързай с кастрацията, разбира се на този проблем не само вет.лекари могат но и никой няма как да ти даде категоричен отговор, не бива да забравяме че върху тези неща за жалост наможем ние хората да влияем....