Автор Тема: изпити за ловци  (Прочетена 10171 пъти)

ivi61

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
изпити за ловци
« -: 14 Май, 2009, 11:22:53 am »
Изкарал съм курс за кандидат ловци през 2008г в гр. Мездра.
Издържал съм теоретичния изпит.
Не се явих на практичния поради промяна на обявената дата за провеждане на изпита и невъзможност поради отпъване в чужбина.

ППЗЛ не предвижда вариант при неявяване само на практичния изпит /стрелба/ как да се процедира ...

Има ли курс по света при който след провеждане на изпита /не явяване на датата по уважителни причини/ да няма възможност да се явиш на друга дата ?

Има ли друг курс изобщо за каквото и да било при който изпита да е с право на един опит  след който явявяне на поправителен не се предвижда по закон и ППЗЛ?

ИМА  ЛИ РЕШЕНИЕ -  моя проблем и изобщо някакъв вариант или след две години 2010 при нов курс ...

picea

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Отг: изпити за ловци
« Отговор #1 -: 27 Май, 2009, 11:06:58 pm »
Имаш решение,според ППЗЛОД чл.17а ал.2, когато не си се явил поради обективна невъзможност, можеш да се явиш на следващата година в твоя случай през 2010г., трябва да пуснеш молба там където си карал курса и да приложиш към нея някакъв оправдателен документ за неявяването си. Претендирай, че си заварено положение от стария закон и следователно не е редно да караш нов курс.
Подготви се и за теорията защото горските може да изискат  да се явиш и на двете части на изпита. Успех

Ловец 007

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: 29 Май, 2009, 01:22:15 pm »
За съжаление тази година ще е нулева, няма да има курсове и изпити. Можеш да се явиш на изпит през 2010г където пожелаеш. За целта трябва да се снабдиш със заверени документи, че си преминал курса и че си минал теоретичния изпит. Документите се представят в срока за записване в курса. По всяка вероятност ще се явиш отново и на теори. Успех.

damianov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #3 -: 17 Декември, 2009, 09:29:58 am »
ЗДРАВЕЙ ТЕ КАДЕ ЩЕ ИМА КУРС ЗА ЛОВЦИ

damianov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #4 -: 17 Декември, 2009, 09:31:29 am »
АКО НЯКОЙ ЗНАЕ ДА ПИШИ КАДЕ ИМА КОЛКО ПАРИ

lazyHunter

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: 05 Август, 2010, 11:02:40 am »
Колеги, мисля да направя сайтче с тестови въпроси за млади ловци. И аз да си обогаратя малко знанията и някой друг мараклия да го ползва. Мислите ли, че въпроси от следния тип са интересни, за да започна активно да добавям?

http://www.testvajse.hit.bg/index2.html