Автор Тема: Лов на пернат дивеч  (Прочетена 5533 пъти)

vvv

• Newbie
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
Лов на пернат дивеч
« -: 16 Ноември, 2008, 05:02:47 pm »
Здравейте,
За мен лично ловът на пернат дивеч е нещо наистина прекрасно изживяване, особено ако имаш и подходящо ловно куче.
Тогава наистина можеш и да постреляш.
До сега не съм използвал машинки за лов и не знам какво е мнението ви за това.
Разчитам само на Кучето си.

треньор

• Full Member
  • Публикации: 129
    • Профил
Отг: Лов на пернат дивеч
« Отговор #1 -: 27 Ноември, 2008, 12:34:36 pm »
Голям е броя на ловците, които именно заради несравнимото удоволствие от лова на пернат дивеч, отглеждат, обучавати ловуват с чистопородни птичари. Лично за мен , няма по-голяма красота от застиналото на стойка пред дивеча ловно куче, особенно когато последното е чистопородно и сам съм го обучил. Накратко казано - стойката пред дивеча е израз на свършената преди това работа/ обучението на същия/ . Затова тръпката е толкова голяма;)

треньор

• Full Member
    • Профил
« Отговор #2 -: 09 Декември, 2008, 11:03:08 am »
vvv написа:
Цитат
Здравейте,
За мен лично ловът на пернат дивеч е нещо наистина прекрасно изживяване, особено ако имаш и подходящо ловно куче.
Тогава наистина можеш и да постреляш.
До сега не съм използвал машинки за лов и не знам какво е мнението ви за това.
Разчитам само на Кучето си.

Найстина е добре , когато ловеца разсчита на собственото си ловно куче. В подобни случаи, удоволствието е огромно, но за да се стигне до разсчитане на възможностите на кучето и то да повиши резултатността в лова, е необходимо тези, същите ловни качества да се стимулират да се проявят и след това да се затвърдят. Това става само и единствено чрез интензивен лов. В контекста на казаното в предното изречение, машинката е полезна именно в този смисъл- повишава количеството дивеч / пъдпъдък/ концентриран в един терен, което от своя страна означава , че за един ловен излет , птичаря ще маркира и апортира толкова на брой дивеч , който без да е събран с машинката ще бъде открит за няколко ловни дни. Чрез интензивния и кратък по времетраене лов,по време на който се открива много на брой дивеч , птичаря трупа опит и рутина в своите действия, опит така важен за обиграването на кучето и  затвърждаването на ловните му качества, именно от които зависи повишаването на резултатността от лова с чистопороден птичар...
Друг е въпроса, че и тук трябва да има мярка, да знаем кога да спрем. Важно е да го направим , защото ако за по-дълъг период , повече наброй ловци ползват машинки - ще намалее и събирания дивеч. Трябва да имаме мярка- пък и все повече ловци зареждат машинки преди ловния излет за пернат дивеч, а закриха АЕЦ Козлудуй- съобразявайте се ще останем на тъмно.........:laugh:

треньор

• Full Member
    • Профил
« Отговор #3 -: 20 Януари, 2009, 09:47:04 am »
Лов на патици.......

треньор

• Full Member
    • Профил