Автор Тема: Silma  (Прочетена 21072 пъти)

julsav

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Silma
« -: 09 Август, 2008, 04:40:46 pm »
Здравейте .
Аз съм млад ловец (новобранец)и търся професионално мнение за надцевките Силма.
Ще бъда крайно благодарен ако споделите мнение.

5kata

• Newbie
  • *
    • Профил
Отг: Silma
« Отговор #1 -: 18 Септември, 2008, 09:32:27 pm »
Vzemi si IJ za da ti e mirna glavata ..

lovetz

• Newbie
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
« Отговор #2 -: 31 Октомври, 2008, 12:35:12 pm »
Не съм сигурен, че това е най-доброто решение за млади ловци!

vvv

• Newbie
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
« Отговор #3 -: 10 Ноември, 2008, 06:44:55 pm »
Отдавна съм ловец.Имам ИЖ модел 1963г.Перфектно оръжие.В края на лова го чистиш и смазваш и после в началото на сезона.Имам и Султан от 1908г. в много добро състояние.Мисля че старото оръжие е доста по добро от това което виждам.Е това е мое мнение.

mirchev75

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
« Отговор #4 -: 24 Декември, 2008, 05:00:43 pm »
Никога не съм стрелял със Силма ,но съм чул ,че е оръжие от най-ниския италиански клас.Това не означава ,че не е добро. Колкото до ИЖ- може но от СССР.Тук вече трябва да прецениш надцевка или успоредка. Всичко зависи от твоите предпочитания. ТОЗ от СССР също е добър,но е малко по капризен /повече чистене/.Съвет от мен-каквото и да вземеш грижи се добре за него. Ако се грижиш добре за пушката няма да те предаде.Аз имам 2 ИЖа и ги чистя след всеки лов-независимо дали съм стрелял или не .

Виктор

• Newbie
  • *
  • Публикации: 25
    • Профил
« Отговор #5 -: 30 Декември, 2008, 05:24:17 pm »
Как можете да говорите така за нещо което дори не сте виждали ?

Правя едно бързо сравнение, като лаик в оръжезнанието.

ИЖ 27 ЕМ бяла глава VS Silma N70

Външен вид :

1. Оксидацията на Иж-а е под всякаква критика, а на силмата стои равномерна наситено тъмна.
2. Приклада и полуложата на Ижа са в пъти по лоши от тези правени от майстори в България за по 100 лв. На силмата са изпипани учудващо добре и полирани до блясък.
3. Накатката на Ижа е неправилна и неравномерна, докато на силмата е перфектна, явно лазарно гравирана.

Механизми :

1. Чисто новия Иж реших да го отворя и имах чувството, че ще се разпадне в ръцете ми. Ежекторите пращят и цевите запъват в главата. При затварянето трябва да се почукне с ръка върху патронниците за да обере до край. Чисто новата Силма си я отворих и затворих с една ръка без никакви усилия. Не запъна никъде и не изпръщяха ежекторите.
2. И двете оръжия са с 76мм патронници и хромирани цеви.

Цена :

Иж 800лв
Силма 1400лв

mirchev75

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #6 -: 30 Декември, 2008, 10:53:00 pm »
Драги колега Виктор, моля първо да прочетеш написаното от мен и след това да коментираш.Имах в предвид , ИЖ и ТОЗ направени по времето на СССР/ако знаеш какво е това/ .За новото руско оръжие не искам да коментирам,защото там всичко е на късмет! Колкото до Силмата казах ,че това,че е най-ниския клас оръжие /имам в предвид италианските/-съвсем не значи ,че е лоша пушка!Но сравни я с една Берета.Беретата е по-скъпа! значи е по добра!Не винаги цената е определяща.Какво да кажем за туловките с открити короци тогава-струват100 лв.! А са предпочитани от някой ловци!

Виктор

• Newbie
  • *
  • Публикации: 25
    • Профил
« Отговор #7 -: 31 Декември, 2008, 05:20:55 am »
Извинявам се ако съм те засегнал по някакъв начин. Не визирах само твоето мнение, а и останалите. Не оспорвам факта, че старото СССР-ско производство е изключително здраво. Аз лично съм горд собственик на няколко такива пушки, всичките произведени през 60-те години на миналия век. Но въпреки здравия материал и механизми годините си казват думата. Оксидацията се е отъркала, а дървенията на нищо не прилича. Не че не стрялят и така, но след края на сезона ги чака сериозно разкрасяване.
Щом колегата си е харесал Силмата значи е готов да се раздели с 1400 лв. В този ценови клас аз не виждам нищо по-добро.

mirchev75

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #8 -: 31 Декември, 2008, 10:20:34 am »
Не се обиждам колега.Просто за няма място за сравнение между руския ИЖ и Силмата. Познавам един колега ,на когото чисто нова пушка ИЖ27 не му изхвърля гилзите въпреки ,че инжектора е излязъл.После се почва едно ръчкане ,теглене-10 мин. вадене на гилза.За новия ТОЗ отзивите са още по лоши.Познавам колега ,който продаде стария Тоз34 и си купи нов.Сега казва ,че е направил голяма грешка! Изразява се така-\"Все едно гърмиш с варел\"!Напоследък чета мнения на други колеги в други форуми,че новото турско оръжие било с малко по-добро качество ,тъй като износа им за Австралия бил голям и качеството на частите било завишено.Но наистина в ценовия клас 1400лв. за нови оръжия Силмата е може би най-доброто.Доколкото знам това е дъщерна фирма на \"Берета\".Така поне съм чул-може и да греша.

buhil4u

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: 11 Февруари, 2009, 11:02:38 pm »
от 4 години имам Силма, фирмата е дъщерна на Берета и завода е същият. За сега нямам проблеми, нито с оксидация, нито с хром, ако не е смазан единият ежектор /долен/ не сработва винаги, но пък е редно да се грижиш за оръжието си. Колегите са прави, че е по нисък клас от другите италиански, но тя ми струваше 1200лв, а ловният ми автомат Франчи точно х 2. ;))))
А, да вмъкна нов ИЖ /имах за мноооого кратко преди Силмата/, толкова мъка няма на тоя свят. Баща ми има туловка с открити куроци ... твърдеше, че едната и цев не сменя за моята тогавашна ижовка.

ivotraper

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: 27 Март, 2009, 10:25:08 am »
Здравейте колеги ! Интересна тема \"Silma vs ИЖ\".Аз имам и двете марки \"Silma 70NE 12/76\" и \"ИЖ 27 16/70\".Силмата я ползвам предимно за едър лов и патици.ИЖ най-вече за дребен дивеч.Силмата я купих преди три години от друг ловец.Изгърмял съм с нея много патрони и нямам никакви проблеми.Чул съм какви ли не слухове за поява на хлабини,луфтове,за износване на ударно-спускателния механизъм,но при мен ги няма тези неща.ИЖ я имам от една година и също я харесвам много,има много добър бой,но трудно се \"чупят\" цевите(купена е чисто нова).Вече мина един цял сезон от както има ИЖ и проблема с трудното отваряне на цевите продължава да го има.Струва ми се,че ще трябва да посетя оръжейник.

mirchev75

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #11 -: 30 Март, 2009, 07:14:03 pm »
Нормално при новите модели на ИЖ. Радвай се ,че е само това.Според мен един добър оръжейник ще се справи с този проблем.:)

xavcho1

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #12 -: 25 Юни, 2009, 08:38:44 am »
ето това наистина показва че си млад.....виждал съм и двете.руската е по надеждна 10 пъти за това не можеш да я затвориш....яж пове4е.купи си която искаш.има време да си изградиш мнение и др............слушаи по-старите ловци.

hristo_ivanov_1982

• Newbie
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
« Отговор #13 -: 25 Ноември, 2009, 09:57:39 am »
kato ne mogete da precenite
si kupete tekove po dobri sa i sa za strelci
sas dobar mernik:P :P

hristo_ivanov_1982

• Newbie