Автор Тема: Древни практики  (Прочетена 3399 пъти)

антон

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Древни практики
« -: 31 Януари, 2009, 11:45:22 am »
Мисля ,че би било чудесно /за мен/ да изляза да ловувам с кон,кучета и хищна птица/да не казвам и лък/,но ми се струва ,че бая шеги ще отнеса.Но пък този начин е една древна практика.както и съвременна ...за хора с възможности или това което е било нормално преди време ,сега е табиет на \"богати\"..хора.Доколкото ми е известно Арабски шейхове практикуват именно този начин на лов...но за България..???:)
Въпреки това ако ми се отдаде възможност бих опитал..пък може и да свикна по този начин..;)

dani

• Newbie
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
Отг: Древни практики
« Отговор #1 -: 03 Февруари, 2009, 05:38:40 pm »
Всъщност с нещо такова се занимават хората на Райчо Гънчев.
Школата се казва Багатур, но като намеря повече информация ще препратя линк.
Иначе добра идея! Аз пък съм прагматик. В скоро време като се изчерпят ресурсите очаквам наистина да имаме въпиюща нужда от подобни умения ;) . Така или иначе е добре да можеш да разчиташ на себе си!

антон

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #2 -: 04 Февруари, 2009, 12:58:57 pm »
Благодаря за мнението колега.Сутрин рано обикалям доста ,10-на километра ,наблюдавам местните популации на дивеч,своевременно запознавам младите си кучета с ловните полета.Ако кажа ,че не се уморявам ,ще излъжа.Ако имах кон мисля , че щеше да съм по-добре.Гледам да не ощетявам жена ми и детето /много/ от ловни излети през деня и ноща и намерих някакъв баланс..Сутрин докато спят -излизам.Пък и тази сутришна тишина я оценявам високо.Мисля,че ще е добро съчетание на преживяване,\"хоби\",и връзка с дивия свят.:)

piero_beretta

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #3 -: 08 Април, 2010, 08:30:40 pm »
В Скравена (м-ду Ботевград и Враца) има конна база \"Здравец\" която предлага фото лов на кон. Сопственика на базата ми сподели,че се приближават на 5-6 метра от всякакъв дивеч и спокойно го заснемат. Това се дължи на факта , че конската миризма е много по силна от човешката и животните нете усещат, а и прасетата са касогледи ;)
Та мисълта ми бе, че ловат с кон и лък ще е много по-емоционален от обикновенния. Но засега (поне аз ) нямам възможност за кон.

Yamamaxnano

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Древни практики
« Отговор #4 -: 05 Октомври, 2017, 10:18:08 am »
Това е много удовлетворяващо.