Автор Тема: обучение на ирлански сетер  (Прочетена 1831 пъти)

beniko

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
обучение на ирлански сетер
« -: 12 Януари, 2009, 04:47:52 pm »
искам да попитам дали някой ,може да ми помогне за обучението на ирлански сетер пет годишна да апортира ,правила го е веднъж и после отказва ,,иначе ловува на пернат , космат дивеч.Благодаря предварително!

треньор

• Full Member
  • Публикации: 129
    • Профил
Отг: обучение на ирлански сетер
« Отговор #1 -: 12 Януари, 2009, 09:24:26 pm »
beniko написа:
Цитат
искам да попитам дали някой ,може да ми помогне за обучението на ирлански сетер пет годишна да апортира ,правила го е веднъж и после отказва ,,иначе ловува на пернат , космат дивеч.Благодаря предварително!

По принцип мога да ти дам съвет- в случай че желаеш разбира се. Но за да бъде той ефективен , ще е необходима повече конретна информация за \"проблема\" - дай повече инфо за какво конретно става въпрос:
1. Какво точно прави при апорта?
2.С какво се опитваш да я накараш да апортира- с дивеч или с предмет?
Колкото повече конкретна информация дадеш, толкова по-бързо и ефективно ще се отстрани \"проблема\"
Не случайно слагам думата проблем в кавички , защото при ловните породи кучета/ по конкретно при птичарите / апорта не е следствие от обучение , а вродено качество , предадено / унаследено / от родителите на кучето. В подобни случаи, обикновенно за неправилен апорт или отказ от апортиране , причината не е в кучето а в обучаващия .. Това , разбира се ни най-малко не бива да обезсърчава обучаващия , като последния не бива да се самообвинява- напротив .Самия факт, че обучаващия търси възможности да поправи своята грешка е знак за огромния му напредък като такъв.
Давай конретна информация колега за да отстраним \"проблема\" - в случай ,че не искаш да се компроментираш можеш да ми пишеш на имейла и ще ти отговоря. Имай в предвид ,че отговор от мен можеш да очакваш в сряда- утре съм зает през целия ден.За което моля да бъда извинен.
Поздрави и спокойно...