Автор Тема: Лов в естествените местообитания, драки, трънки, капинак, лонгос на див фазан  (Прочетена 3375 пъти)

joro7201

• Newbie
  • *
  • Публикации: 25
    • Профил
Зимният период, когато шумата  опада и тревата полегне се намаляват естествените прикрития. Фазанът се отдръпва в лонгосния капинак, където са се образували много проходи от лисици и чакали, през които фазанът пробягва голями разстояния и затруднява преминаването и работата на птичаря. Затова у нас с голям успех се ползват гончета, пристрастили се към този вид дивеч, които упорито преследват през този хаус от тунели и заплетена разстителност, принуждавайки ги да се вдигнат на крило или да кацнат на някой клон, на който след това гончето го открива и облайва и спомага за обстрела.

треньор

• Full Member
  • Публикации: 129
    • Профил
Хубава работа- тема за лов на див фазан със снимка на кеклик..............:blink:
Ако половината от този текст е верен - птичарите ще изсчезнат като порода кучета , а фазаните ще доминират над лисиците и чакалите в света на хищниците............:woohoo:

joro7201

• Newbie
  • *
  • Публикации: 25
    • Профил
По този начин се ловува на доста места, едно от които аз съм присъствал е между Мездра и Роман по поречието на р.Искър и р.Малък Искър. Също така по р.Дунав около Видин, където птичарите просто са неизползваеми поради природните особености на терена. Същият метод го споменава адв.Петър Петров в предаването по Центрум груп.

mirchev75

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Колега не знам какво имаш в предвид,като казваш ,че в района на Видин зимата птичарите са неизползваеми.Аз също живея покрай Дунав и не съм забелязал такова нещо.Района си е предимно птичарски.Големи обработваеми площи-равнина.Просто няма какво да го спре птичаря.Единственото , за което се сещам са блатата и тръстиката,но покрай Дунав/Видин,Лом/ аз знам само1 такова място-с.Орсоя/Лом/.Всичко друго си достъпно за птичаря.За другото място-р.Искър не мога да кажа.

треньор

• Full Member
  • Публикации: 129
    • Профил
Преди 3 седмици бях поканен на лов на фазан в Плевенско село- покани ме мой приятел. Ловувахме на ДИВ фазан покрай р.Искър главно покрай диги и канали , гъсто обрасли с тръстика и къпини.Резултата / отстрела / бе повече от приличен, като от всички отстреляни фазани само на един кучетата не направиха стойка. При всичките останали, кучетата си свършиха както трябва работата- предварителна стойка , последвана от кулиране , твърда стойка и вдигане на фазана- абсолютно птичарски лов на фазан с участието на два курцхаара и един пойнтер......