Автор Тема: Лов на фазани  (Прочетена 3327 пъти)

треньор

• Full Member
  • Публикации: 129
    • Профил
Лов на фазани
« -: 15 Декември, 2008, 02:54:20 pm »
Фазана е дивеча заради който преди 15г. станах ловец- той и сега е най-желания вид лов за мен. Когато в същия вид лов активно участие вземат трите ми курцхаара няма по-приятно прекарано време.........Ще се радвам , ако и друг сподели своето виждане по този въпрос

mirchev75

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Отг: Лов на фазани
« Отговор #1 -: 15 Декември, 2008, 04:17:13 pm »
Да! За мен лично след пъдпъдъка е лова на фазани. Само , че забелязвам ,че е много малка популацията.Когато бях дете като се разходя из полето или край реката нямаше начин да не се вдигнат поне 2.Когато есенно време пътувах с баща ми с колата покрай пътя имаше толкова много.А сега като пътувам аз я видял 1 я не видял.Хищникът направо му разказа играта. Двукракият хищник още повече.Всеки гледа да удари фазан,а чакала ако не му се завре в краката......Затова не обичам и месарския лов! Ловът е емоция!

треньор

• Full Member
    • Профил
« Отговор #2 -: 17 Декември, 2008, 11:09:29 am »
mirchev75 написа:
Цитат
Да! За мен лично след пъдпъдъка е лова на фазани. Само , че забелязвам ,че е много малка популацията.Когато бях дете като се разходя из полето или край реката нямаше начин да не се вдигнат поне 2.Когато есенно време пътувах с баща ми с колата покрай пътя имаше толкова много.А сега като пътувам аз я видял 1 я не видял.Хищникът направо му разказа играта. Двукракият хищник още повече.Всеки гледа да удари фазан,а чакала ако не му се завре в краката......Затова не обичам и месарския лов! Ловът е емоция!

Много, ама много си прав- що се късае за отстрела на хищници поне в нашата дружинка положението е трагично. Казал съм им ,че ще се свържа с Ути Бъчваров и ще го помоля в ефир да сготви един чакал- след това няма сила , която ще може да ги накара да стрелят по фазан и заек - та в чакала има много повече месо. Прав си, като казваш че лова е емоция- само че трябва да се уточни , че за някой ловци тази емоция се изразява в пълната раница.........
Въпреки всичко, само този който не е ловувал на фазан, не е изпитал ИСТИНКАТА ЕМОЦИЯ

mirchev75

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
« Отговор #3 -: 17 Декември, 2008, 01:41:59 pm »
Може би ще трябва да внесем ловци от Виетнам! Гаранция ще бъдат на хищник денонощно. Ако си доведат и семейства за изхранване ..........може да ги даваме и под наем  на съседните страни:lol: :woohoo:

треньор

• Full Member
    • Профил
« Отговор #4 -: 17 Декември, 2008, 05:34:46 pm »
mirchev75 написа:
Цитат
Може би ще трябва да внесем ловци от Виетнам! Гаранция ще бъдат на хищник денонощно. Ако си доведат и семейства за изхранване ..........може да ги даваме и под наем  на съседните страни:lol: :woohoo:

Абе по принцип тази твоя идея не е лишена от смисъл- даже напротив. Ама се питам дакога все \"други\" ще вършат нашата работа??? Ние сакати, малоумни ли сме ..??
 Дай да си говорим тук за фазаните, пък хищниците са за друга тема в този фарум.......;)