Автор Тема: Отстрел на вредени пернати  (Прочетена 1851 пъти)

Rumba jazz

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Отстрел на вредени пернати
« -: 27 Януари, 2014, 12:10:09 pm »
:evil: Колеги,много отдавна не съм срещал публикации  за ползата от отстрела на вредните вранови птици. Преди доста годинки всеки ловец имаше задължителна годишна квота за отстрел на свраки, сиви и посевни врани. Ако се вгледате внимателно в заобикалящата ни перната фауна(в по-големите градове), ще забележите, че врабците и гугутките намаляват както ние в България. В същото време свраките и враните са се размножават с обезпокоителни темпове, като буквално унищожават всичко пернато което е по-малко от тях. Виждал съм как сива врана напада и отмъква току що научили се да летят врабченцата, виждал съм как свраки измъкват от гнезда на гугутките и където могат да ги стигнат от гнезда на врабчета, яйца и малки пилета. В същото време по полето и горите свраки могат да се видят доста рядко. Защо с въздущно оръжие да не се започне намаляване на популацията на тези пернати пирати и в същото време да се даде шанс на другите пилета да се съвземат от това изтребление. Разни безобразни \" защитници\"на природата не са ли забелязали тези малформации? На практика се получава, че врановите в градовете нямат естествени врагове, както на полето и в горите, храната е в изобилие и на практика те се размножават безконтролно в ущърб на другите видове птици. Кой може да помогне да се реши този въпрос докато все още има останали и други пилета освен врановите. Ако има колеги, които мислят по този начин, моля ви, пишете. Жалкото е, че има не малко ловджии, които преди всичко са \"мръвкари\" и съхранението и опазването на дивеча им е последна грижа.